Opony używane – za i przeciw_1

Jeśli posłużymy się obrazową analogią, to można powiedzieć, że opony są dla samochodu tym, czym buty dla człowieka. Nowa para butów cieszy i dobrze prezentuje się na nogach. Ale mało prawdopodobne, że w takich nowych butach pójdziecie na wycieczkę lub łowić ryby. Bardzo prawdopodobne za to, że nie wyrzucicie wygodnych butów przy pierwszych objawach znoszenia czy złamanym obcasie. Zapewne odniesiecie je do szewca i – po naprawie – będą Wam jeszcze długo służyć.
Tak samo przedstawia się sprawa z oponami do samochodu – nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup nowych „butów” dla auta. Wtedy zaczynamy się interesować rynkiem opon używanych.
Jak wiadomo, samochód i związane z jego eksploatacją wydatki, nie są idealnym sposobem inwestowania pieniędzy, dlatego też zakup używanych opon jest bardzo powszechny.
Przyjrzyjmy się razem głównym „plusom” i „minusom” takiego wyboru:

PLUSY

  • niska cena w porównaniu z nowymi oponami
  • zamawiając ogumienie u sprawdzonego i zaufanego dostawcy, można kupić tanie opony dobrej firmy, które posłużą nam jeszcze wiele lat

MINUSY

 

  • krótszy czas eksploatacji
  • zakup opon przez ogłoszenie w Internecie czy prasie łączy się ze sporym ryzykiem otrzymania towaru uszkodzonego lub niezdatnego do użytku, stanowiącego wręcz zagrożenie. Mało prawdopodobne, że sprzedawca poinformuje Państwa o prawdziwej historii używania tych opon lub wskaże istniejące braki.

 

sum_1

Zalecamy zakup używanych opon tylko w dużych serwisach. Takim firmom nie tylko zależy na opinii, ale także mają większe możliwości diagnostyczne i naprawcze niż indywidualny sprzedawca czy mały diler. I co najważniejsze, zapewnią Wam gwarancję, która pozwoli sprawdzić Wasz nowy zakup na drodze i wymienić lub bezpłatnie naprawić opony, jeśli okażą się uszkodzone.
Należy zawsze pamiętać, że opony to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa na drodze. Dlatego ich zakup to bardzo odpowiedzialne zadanie, przy którym lepiej polegać na specjalistach.